Almanca sayılar, günler, aylar, mevsimler ve dahası
www.almancasayilar.com info@almancasayilar.com

Yeni whatsapp facebook instagram twitter danışmanınız açıldı!

Değerli Almanca öğrenen arkadaşlar merhabalar hepinize. Nasılsınız iyi misiniz? Umarız iyisinizdir. Hepiniz sitemize hoş geldiniz. Herzlich Wilkommen!

Sayın öğrenci arkadaşlar bildiğiniz üzere zaman internet üzerinden araştırma geliştirme faaliyetleri yaparken beğendiğimiz ve işe yarayacağını umduğumuz siteleri sizlerle paylaşıyoruz. Bugün de sizlere sosyal medya ve bilgisayarlar ve akıllı telefonlar üzerine faydalı bilgiler barındıran bir web sitesi hakkında bilgiler vereceğiz.

Bugünlerde sosyal medya ve iletişim araçlarının sayısı bir hayli arttı. Bu portallar aynı zamanda birbirleri ile rekabet içinde. Bir yandan da teknolojik gelişmelere ayak uydurmaya çalışıyorlar. Diğer yandan kullanıcılardan gelen taleplere göre uygulamalarını ve sitelerini yeniden dizayn ediyorlar ve yeni fonksiyonlar ekliyorlar.

Her geçen gün örneğin whatsapp uygulamasına yeni bir özellik eklendiğini görüyoruz, her geçen gün facebook ya da instagram uygulamalarına yeni şeyler eklendiğini, yeni fonksiyonlar kullanıldığını öğreniyoruz. Ancak ne var ki birçok sıradan ve ortalama kullanıcılar bu fonksiyonlardan haberdar olmuyorlar. Haberdar olanlardan ise bir çoğu yeni özelliklerin nasıl kullanıldığını ya da kullanılacağını, ne işe yaradığını bilmiyorlar.

Geçtiğimiz günlerde mesela whatsapp uygulamasına yeni bir özellikle geldi, biliyor muydunuz? Ya da şöyle diyelim, mesela whatsapp uygulamasında yazıları koyu yazma, italik yazma, üstü çizili yazma ve benzeri fonksiyonlar mevcut. Hem de çok uzun zamandan beri mevcut. Acaba kaç kişi whatsapp uygulamasında kalın yazı yazmayı biliyor? Kaç kişi whatsapp’ta italik yazı yazmayı biliyor? Yapılan çalışmalar yüzde birlik bir dilimin bunlardan haberdar olduğunu gösteriyor.

İşte bu gibi durumlarda hem sosyal medya ve iletişim araçları hakkında bilgiler veren ve yeniliklerden haberdar eden bir web sitesine ihtiyaç duyulabiliyor. İşte bu ihtiyaç göz önüne alınarak hazırlanmış olan bir web sitesi olan https://www.cantanrikulu.com/ adlı web sitesinden bahsedeceğiz bugün sizlere. Sitede çok güzel ve kullanışlı olan birçok özellikler mevcut. Sosyal mecralar hakkında güzel tüyolar var.

instagram ile ilgili özellikler, nasıl yapılır makaleleri

Instagram hesabı olan kullanıcıların büyük bir kısmı instagramın temel özelliklerini zaten biliyor. En çok kullanılan fonksiyonlar zaten kullanılıyor. Ancak insanlar bazı şeyleri merak ediyorlar. Mesela hepiniz hikaye izliyorsunuz. Ancak birçok kişi şunu düşünüyor: instagram storylerine gizliden çaktırmadan bakma yolları nelerdir? Bu gibi püf noktalar ve tüyolar hakkında bilgi alabileceğiniz bir site olan https://www.cantanrikulu.com/ sitesine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Instagramın karda yürüyen ama izini belli etmek istemeyen bazı kullanıcılarının ise en çok merak ettikleri konu şu: instagramda aktiflik nasıl kapatılır mevzusu tabii ki. Instagramda aktiflik kapatma yani diğer bir deyişle son görülme kapatma olayı, instagram takılıp da ne zaman instagrama girdiği, ne zaman instagramdan çıktığı belli olmasın diye düşünen insanlar için faydalı bir özellik olarak kullanıma sunulmuş durumda.
Örnek konu : en iyi banka

Bir de arkadaşlarının instagram hesabını telefon numaralarından bulmak isteyenler için özel olarak hazırlanmış olan küçük bir rehber sunalım. Tel no’dan instagram bulma yolları adlı makalenin linkini de aşağıya kocaman yazılarla bırakalım.

Telefon numarasından instagram hesabı bulma yolları

Whatsapp ile ilgili özellikler, nasıl yapılır makaleleri

Whatsapp iletişim uygulaması ile alakalı olarak ise en çok aranan ve merak edilen özelliklerden biri olan  WhatsApp duruma müzik ve video ekleme nasıl yapılır? konusunda da yine danışmanız gereken site https://www.cantanrikulu.com sitesidir. WhatsApp durumda müzik nasıl paylaşılır merak ediyorsanız bu verdiğimiz linke tıklamanız yeterli. Şaka şaka 🙂 tabii ki yeterli değil. Hem linke tıklamanız hem de orada yazılanları okuyup uygulamanız gerekli 🙂

Nickname bulma siteleri, nick oluşturucu siteler hakkında bilgiler

https://www.cantanrikulu.com sitesinde ayrıca birbirinden güzel nickname bulma siteleri ve nick oluşturucu siteler hakkında da güzel bilgiler var. Nick ya da nickname dediğimiz şey hepinizin bildiği gibi kullanıcı adı, üye adı gibi bir şeydir. Genellikle sosyal mecralarda veya oyunlarda takma ad, rumuz veya user id gibi kelimelerle ifade edilirler. Rumuz da denilebilir. Siz de etkileyici ve havalı bir nickname arıyorsanız linkini verdiğimiz makaleyi okumanız önerilir.

Ayrıca extra olarak işinize yarayabileceğini düşündüğümüz birkaç yazıyı da aşağıya bırakalım.

Bilgisayarda ve telefonda karekök işareti nasıl yapılır

Klavyede ya da telefonda metrekare işareti nasıl yazılır

Değerli arkadaşlar Almanca derslerimize de göz atmanızı tavsiye ediyor ve yazımızı burada noktalıyoruz.

Hepinize sağlıklı, sıhhatli, mutlu, huzurlu günler dileriz.

Almanca derslerinizde başarılar dileriz.

En hayırlı genç odur ki, ihtiyar gibi ölümü düşünüp âhiretine çalışarak, gençlik hevesâtına esir olmayıp gaflette boğulmayandır.

Hem madem dünyevî dostlar ve rütbeler kabir kapısına kadardır. Elbette, en bahtiyar odur ki, dünya için âhireti unutmasın, âhiretini dünyaya feda etmesin, hayat-ı ebediyesini hayat-ı dünyeviye için bozmasın, mâlâyâni şeylerle ömrünü telef etmesin, kendini misafir telâkki edip misafirhane sahibinin emirlerine göre hareket etsin, selâmetle kabir kapısını açıp saadet-i ebediyeye girsin. (Risale-i Nur'dan Vecizeler)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Learn German & Almanca aylar